W trakcie odchudzanie należy zadbać o zdrowy wygląd naszej skóry. Wraz z utratą kolejnych kilogramów nasza skóra wymaga odpowiedniego wsparcia. Jeśli zadbamy o jej odpowiednie ujędrnienie, efekt kuracji odchudzającej będzie w 100% zadowalający. W ten sposób unikniemy efektu zwisającej skóry. Do tego celu doskonale nadaje się olejek Busajna, który nada sprężystości i zdrowego wyglądu Twojej skórze. Olejek Busajna pobudza naturalną produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra nabiera sprężystego i zdrowego wyglądu. Olejek może być używany do pielęgnacji skóry wrażliwej, pomaga w leczeniu zapaleń skóry np: łuszczycy, trądziku. Ze względu na swój unikalny skład jest bardzo szybko absorbowany przez skórę, nie pozostawiając tłustego odczucia. Olejek posiada naturalny zapach cytrusowy, który delikatnie pachnie na skórze powodując, że śpi się nam o wiele przyjemniej. Dodatkowo olejek Busajna zawiera naturalny karoten, który nadaje skórze, podczas regularnego stosowania, złotego połysku.

Olejek Busajna jest dostępny w naszym sklepie. Dla Państwa wygody jest on sprzedawanych w 3 różnych pojemnościach:

  • olejek Busajna 500 ml,
  • olejek Busajna 100 ml,
  • olejek Busajna 10 ml, który służy przede wszystkim do poprawy owalu.

Nie od dzisiaj wiadomo, iż wiosna to okres magiczny. Na wiosnę planujemy wiele zmian w naszym życiu – tych mniejszych i większych. Marzec to miesiąc, w którym natura budzi się do życia, a my zaczynamy wprowadzać w życie nasze zimowe postanowienia. Jednym z nich jest zrzucenie zbędnych kilogramów, które przybyły nam po zimie.

Wybór odpowiedniej diety to kluczowy etap skutecznej kuracji odchudzającej. Sama dieta to za mało i należy zmienić również nasze nawyki, które ograniczają naszą aktywność fizyczną. Podczas kuracji odchudzającej należy pamiętać o regularnych ćwiczeniach fizycznych. Nie muszą to być godziny spędzone w klubie fitness. Wystarczą drobne zmiany w naszych codziennych czynnościach. Poświęćmy 30 minut na wieczorny spacer z rodziną – to już pierwszy krok do zwiększenia aktywności fizycznej. Kolejny krok to zrezygnowanie z samochodu. Większość z nas nawet niewielkie odległości przemierza przy pomocy auta. Natomiast po poranne, świeże pieczywo można wybrać się spacerem. Ten dodatkowy ruch przełoży się na szybszą utratę kilogramów.

Wybierając dietę dla siebie, warto kierować się własnymi preferencjami żywieniowymi. Dieta 14 dniowa, która opiera się w dużej mierze na spożywaniu kurczaka, nie będzie odpowiednia dla osób nie tolerujących tego rodzaju mięsa. Nie będą wstanie poprawnie funkcjonować i szybko zakończą dietę. W efekcie czego nie osiągną założonego celu.

Kilka skutecznych diet, z którymi warto się zapoznać.

Dieta strukturalna

Została opracowana przez dr Marka Bardadyna. Jej trzonem jest odpowiednio skomponowane menu, w którym powinny znaleźć się produkty niskokaloryczne zawierające bardzo dużo składników odżywczych. W tej diecie należy spożywać pięć posiłków. Większość diety powinny stanowić produkty z tzw. grup produktów zalecanych: chude mięso, ryby i jogurt. Kluczowym elementem diety strukturalnej są koktajle przygotowane według przepisów dr. Bardadyna. Koktajle zawierają: owoce, warzywa, mleko, soję, pestki. Można wykorzystać opcję weekendową diety, która polega na zastąpieniu wszystkich posiłków koktajlami. Dwa dni takiej diety zapewniają trwały spadek 1-2 kg.

Dieta z torebki

Najpopularniejszym reprezentantem tego rodzaju diety jest Cambridge. Dietę torebkową można stosować jako dietę mieszaną z posiłkami konwencjonalnymi. Część posiłków należy zastąpić daniami z torebki. Tego rodzaju kuracja odchudzająca powinna przebiegać pod kontrom dietetyka. Dieta zapewnia utratę 4 kg wagi w dwa tygodnie. Dobrze dobrana dieta gwarantuje brak efektu jo-jo.

Dieta norweska

Została opracowana przez lekarzy i specjalistów żywienia ze szpitala uniwersyteckiego w Oslo. Dieta zakłada restrykcyjną kurację odchudzającą, która może trwać maksymalnie 14 dni. Można ją ponownie zastosować dopiero po miesiącu od zakończenia wcześniejszej kuracji odchudzającej. Podstawą diety norweskiej są jajka i grejpfruty – muszą być w codziennym jadłospisie. Dodatkowo można spożywać wybrane owoce,warzywa oraz gotowane mięso. Dwutygodniowa kuracja odchudzająca zapewnia utratę do 10 kg. wagi.

Dieta hiszpańska

Polega na obniżeniu spożycia kalorii do 1000-1500 kcal na dzień. Oparta jest na owcach i warzywach. Zakłada zrzucenie od 3 do 6 kilogramów w ciągu dwóch tygodni diety.

Dieta Dukana

Uważana za jedną z najskuteczniejszych diet ostatnich lata. Oprócz swojej wysokiej skuteczności dieta obarczona jest ogromnym ryzykiem negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Twórcą diety jest francuski lekarz dietetyk Pierre Dukan. Dieta Dukana zakłada utratę 5 kg w tydzień. Opiera się na ograniczeniu węglowodanów i spożywaniu protein. Została podzielona na cztery fazy: uderzeniową (oparta wyłącznie na białku), równego rytmu utraty wagi (dozwolone warzywa), utrwalania i stabilizacji.

Dieta Atkinsa

Dieta dla osób, które lubią tłuste mięso i sosy. Tłuszcz powinien stanowić 60% dziennej dawki kalorycznej. W czasie stosowania diety należy ograniczyć węglowodany. Dieta zapewnia utratę wagi do 2 kilogramów na tydzień. Dieta zakłada powolną utratę wagi, co ma zapobiegać efektowi jo-jo.