Co to są czakry? 

Czakry są to centra energetyczne w naszym ciele. Wyróżniamy 7 czakr głównych. W tych miejscach również znajdują się sploty nerwowe, naczynia krwionośne i gruczoły dokrewne. To właśnie dzięki prawidłowemu działaniu układu nerwowego i hormonalnego możemy doświadczać pełni zdrowia. Dodatkowo hormony mocno łączą ciało ze światem duchowym i niematerialnym. Większość różnego rodzaju chorób i dolegliwości zdrowotnych jest powiązanych z nieprawidłowo działającym układem nerwowym i hormonalnym. Wszystkie objawy, które ukazują się w ciele są tylko konsekwencją braku harmonii w czakrach energetycznych. 

Przepływ energii w ciele może być zablokowany z wielu powodów. To właśnie brak tego przepływu powoduje różnego rodzaju dolegliwości. Przez całe Twoje ciało od czubka głowy, aż do samych stóp przechodzi mnóstwo kanałów energetycznych, które odżywiają ciało nie tylko przez składniki odżywcze, ale również informacje które płyną prosto ze Źródła.

 

Siła działania czakr

Każda czakra jest odpowiedzialna za pewien obszar ciała i duszy. Jeśli wszystkie czakry działają ze sobą w harmonii to wtedy człowiek doświadcza obfitości w każdej sferze życia. Dotyczy to nie tylko oczywiście ciała, ale również relacji między ludzkich, związków, sukcesów zawodowych czy nawet rzeczy materialnych. Czakry energetyczne mają w sobie ogromną moc! Jednak często zdarza się, że czakry są niezrównoważone czego konsekwencją będą problemy zdrowotne, nieudane relacje czy niedostatek w życiu. 

Z jakiego powodu czakry energetyczne mogą ulegać zablokowaniu lub dysharmonii? Głównym powodem są uwięzione emocje w ciele. Jeśli człowiek trzyma w sobie zablokowane emocje takie jak strach, lęk, smutek, żal czy złość to będzie miało wpływ na działanie całego ciała. Poszczególne emocje, które zbyt długo kumulują się w konkretnej czakrze mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowy przepływ energii przez nie, co może doprowadzić do różnych dolegliwości. 

Aby w pełni wykorzystać moc energetyczną czakry należy z nimi konkretnie pracować poprzez rozwój wewnętrzny, medytację, afirmacje, pracę z Cieniem czy wewnętrznym dzieckiem. Istnieje wiele narzędzi i metod terapeutycznych, dzięki którym możemy nie tylko odblokować czy zharmonizować pracę czakry, ale również sprawić aby ich moc była znacznie większa! 

Bardzo ważne w pracy z czakrami jest zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy poszczególnymi czakrami. Wystarczy, aby jedna czakra była zablokowana i to może znacząco wpłynąć na wykorzystanie możliwości pozostałych czakr energetycznych.

Kiedy Twoje czakry pracują prawidłowo i są w dużej mocy będziesz zdecydowanie łatwiej i szybciej realizował wszystkie swoje cele oraz marzenia. W każdej sferze życia będziesz doświadczać miłości, harmonii, spokoju, obfitości i bogactwa. Znacznie szybciej będziesz manifestował swoje marzenia. Będziesz dużej mocniej przyciągał do siebie cokolwiek chcesz. Będziesz czuł jak Twoje ciało staje się magnetyczne i to Ty przyciągasz do siebie innych! Twoje ciało stanie się lekkie, swobodne tak, jakbyś wręcz go nie czuł w codziennym życiu. Tak właśnie działa organizm, kiedy przepływ energii jest prawidłowy i żyjesz w wewnętrznej harmonii.

W skład głównego systemu czakr wchodzą:

1. Czakra Podstawy (Korzenia)

2. Czakra Sakralna (Krzyżowa)

3. Czakra Splotu Słonecznego

4. Czakra Serca

5. Czakra Gardła

6. Czakra Trzeciego Oka

7. Czakra Korony

 

W naszym sklepie kupisz wszystko co potrzebne jest do odblokowywania i uzdrawiania czakr. Tylko od Ciebie zależy czy dobrze to wykorzystasz. Oprócz palenia kadzideł czy stosowania kolorów, olejków, świec zapachowych, które mają na odblokowanie i uzdrawianie czakr musi być zachowany również spokój wewnętrzny, odprężenie, skupienie lub medytacja. Można odblokowywać i uzdrawiać czakry nieświadomie czyli poprzez palenie kadzideł czakrowych. Trzeba jednak pamiętać by były one dostosowane do danej sytuacji. Wybierając np. kadzidełka trzeba zwrócić uwagę jakiej czakrze jest ono przeznaczone. Jeśli czujemy się wypaleni, bez marzeń bez emocji i czujemy, że popadamy w depresję warto palić kadzidełka z czakrą trzeciego oka. A kiedy czujemy, że nie potrafimy się zaangażować uczuciowo, że nie mamy ochoty na bliskość warto zapalić kadzidło czakry 2 sakralnej. Z czasem odpowiednio dopasowany zapach kadzidła do danej czakry (poprzez wibracje energetyczne roślin) zacznie wpływać na nasz umysł i przepływy energetyczne. Co ważne, zaburzone czakry od złych energii (bytów) zaczną na nowo dobrze działać poprzez oczyszczenie naszej aury i przestrzeni wokół.