POZYSKIWANY Z REGIONÓW AMERYKI POŁUDNIOWEJ NIE ZNAJĄCYCH CYWILIZACJI. ORGANICZNY, BEZ GMO I NIERAFINOWANY. CAŁKOWICIE NATURALNY I SUROWY OLEJ ZNANY OD CZASÓW INKÓW I AZTEKÓW. LEGENDA INKÓW ZAPISANA NA SKALE OPISUJE, ŻE ZIARNO TEJ ROŚLINY PRZYBYŁO NA ZIEMIĘ Z NIEBA WRAZ Z BOGAMI. ROŚLINA TA DAWAŁA NIE TYLKO OLEJ ALE I POŻYWIENIE (ZIARNO).
Olej amarantusowy stosowany bezpośrednio na skórę i jako dodatek do kremów i balsamów daje korzystny efekt nawilżenia i wygładzenia. Skóra staje się delikatniejsza, bez oznak łuszczenia, rogowacenia i pomarszczenia. Otrzymuje się z nasion szarłatu (Amaranthus paniculatus), które w swojej strukturze zawiera wiele niezbędnych substancji - wysokie stężenie NNKT (do 77%), w tym 50% kwasu linolowego, wartościowe, łatwo przyswajalne białko, bogate w aminokwasy egzogenne: lizynę i metioninę, witaminy z grupy B oraz znaczną ilość witamin E i A. W oleju z amarantusa znaleziono 6,3% cennego pierwiastka – skwalenu. Skwalen wykazuje właściwości antyrodnikowe. Jego działanie wspomagają zawarte w oleju naturalne tokoferole i fitosterole. Substancje te ułatwiają zaopatrywanie komórek organizmu w tlen, łagodząc zmęczenie i opóźniając procesy ich starzenia się.
Olej amarantusowy polecany jest do codziennej pielęgnacji skóry całego ciała, a w szczególności skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz wspomagająco w leczeniu nadmiernej suchości skóry rąk i stóp. Stosuje się go bezpośrednio na skórę, szczególnie do kąpieli i masażu. Olej Amarantusowy chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych – promieniowaniem UV – działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
WŁAŚCIWOŚCI:
antyoksydacyjne,
regenerujące,
gojące,
przeciwzapalne,
immunomodulujące,
odmładzające,
nawilżające,
odżywcze,
przeciwstarzeniowe
PRZEZNACZENIE:
* Nawilżenie, odżywianie, zmiękczenie i odmładzanie skory,
* Pielęgnacja skóry bardzo suchej, popękanej, wrażliwej, atopowej, łuszczącej się,
* Pielęgnacja cery dojrzałej,
* Przesuszona skóra rąk i stóp,
* Tworzenie bariery ochronnej skóry (ze względu na właściwości antybakteryjne, zwiększenia miejscowej odporności i ochrony membran komórek),
* Kompleksowe leczenie chorób skóry (łojotokowe i atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wypryski, neurodermitis, bielactwo, wrzody, itp.),
* Trądzik, wypryski, ukąszenia owadów,
* Łuszczenie się skóry i obrzęki.
* Ochrona skóry w okresie radioterapii,
* Przyspieszenia gojenia się ran, oparzeń, odleżyn,
* Przyspieszenie wchłaniania siniaków i hematom.
Doskonały olej bazowy do mieszanek kosmetycznych i leczniczych, sprzyjający szybkiej penetracji substancji odżywczych i leczniczych do komórek i tkanek skóry.