zaloguj się  | koszyk pusty
KREM POD OCZY Z OLEJEM ARGANOWYM i
KAWA Z KARDAMONEM - ORIENTALNY, CUD
OLEJ JOJOBA - DEMAKIJAŻ, PO OPALAN
BALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGRA - LECZE
OLEJEK ABU DHABI - KWIATY EMIRATÓW
MYDŁO SZAFRANOWE - ANTYBAKTERYJNE,
OLEJ Z RÓŻY PIŻMOWEJ - DODATEK D
OLEJEK ABISYŃSKI SZYBKO POPRAWI ZN
OLEJ KOKOSOWY - ODCHUDZANIE, CUKRZY
MYDŁO Z OLEJEM ARGANOWYM - CODZIEN
KAJAL 100 % NATURALNY WEGAŃSKI DO
KWIAT RUMIANKU SUSZONY SKÓRA WRAŻ
MYDŁO DO PEELINGU Z KAWĄ I OTRĘB
PIEPRZ KAJEŃSKI (CAYENNE) - PRZYPR
MASECZKA Z ACEROLĄ - BOGACTWO WITA
AJUWERDYJSKA MASECZKA Z SANDAŁOWCA
MASŁO SHEA ORIENT ROSE - Z OLEJAMI
KREM Z SUROWICY JADU WĘŻA I HIMAL
MYDŁO Z OŚLIM MLEKIEM - ODMŁADZA
PRZECIW KOMAROM - BRANSOLETKA GUMKA
UROCZY BRELOCZEK Z CYRKONIAMI DELFI
ŚWIECA FLORENCJA
HYDROLAT Z PESTEK CYTRYNY - CERA T
PU-ERH ODCHUDZAJĄCA - Z DODATKIEM

Q10 najskuteczniejszy eliksir młodości

09-03-2018

Koenzym Q10 znany również jako ubichinon. Jest to naturalny przeciwutleniacz, którego nadrzędnym celem jest zapobieganie uszkodzeniom skóry oraz zapobieganiu procesom starzenia się skóry, spowodowanym przez działanie wolnych rodników. Wraz z wiekiem poziom koenzymu Q10 ulega obniżeniu, co w konsekwencji zmniejsza zdolność komórek do regeneracji. Wg przeprowadzonych badań na miejscowe stosowanie koenzymu Q10 na skórę, można stwierdzić, że jest to kolejna skuteczna broń w walce z powstawaniem zmarszczek i uszkodzeń komórek.


Koenzym Q10 - charakterystyka

W 1999 roku badania wykazały, iż regularne stosowanie koenzymu Q10 redukuje zmarszczki mimiczne.  Po 6 latach. w 2005 roku w renomowanym periodyku medycznym został opublikowany artykuł. Publikacja naukowa jednoznacznie podkreśliła znaczący wpływ koenzymu Q10 na uszkodzenia spowodowane działaniem promieniowania słonecznego, tj. UVA oraz UVB. Koenzym Q10 jest substancją aktywną w walce z wolnymi rodnikami. Substancja sprawia, że wolne rodniki stają się nieaktywne i dzięki temu nie uszkadzają komórek skóry.

Przed wyborem kosmetyku zawierającego koenzym Q10, warto sprawdzić, czy w jego składzie jest odpowiednia jego ilość. Jeśli nie chcemy zmieniać naszego ulubionego kremu - jest na to bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy wzbogacić nasz ulubiony krem o koenzym Q10. Również wiele firm, które produkuje kosmetyki deklaruje, że ich produkty zawierające w składzie koenzym Q10. W rzeczywistości jednak często ilość tego koenzymu jest śladowa. Dlatego warto samemu wzbogacić krem o odpowiednią ilość koenzymu Q10. Takie rozwiązanie będzie o wiele tańsze, niż zakup bardzo drogiego kremu, który nierzadko nie posiada odpowiedniej ilości  koenzymu Q10.

Nasza rada:

Patrząc na skład INCI (powinien znajdować się na etykiecie kosmetyku lub ulotce) - sprawdź czy substancje aktywne znajdują się w pierwszej kolejności. Jeśli są one na początku listy to wybrany krem przyniesie dużo korzyści dla Twojej skóry. W przypadku ich umieszczenia na końcu - krem należy samodzielnie wzbogacić o koenzym Q10. Bez tego zabiegu, działanie kremu na skórę będzie znikome i nie przyniesie widocznych zmian. 

wszystkie wpisy
Facebook