zaloguj się  | koszyk pusty
KREM POD OCZY Z OLEJEM ARGANOWYM i
OLEJ JOJOBA - DEMAKIJAŻ, PO OPALAN
BALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGRA - LECZE
OLEJEK ABU DHABI - KWIATY EMIRATÓW
OLEJ Z RÓŻY PIŻMOWEJ - DODATEK D
OLEJEK ABISYŃSKI SZYBKO POPRAWI ZN
OLEJ KOKOSOWY - ODCHUDZANIE, CUKRZY
KWIAT RUMIANKU SUSZONY SKÓRA WRAŻ
MYDŁO PEELINGUJĄCE I DO MASAŻU S
MASECZKA Z ACEROLĄ - BOGACTWO WITA
AJUWERDYJSKA MASECZKA Z SANDAŁOWCA
MASŁO SHEA ORIENT ROSE - Z OLEJAMI
KREM Z SUROWICY JADU WĘŻA I HIMAL
MYDŁO Z OŚLIM MLEKIEM - ODMŁADZA
PRZECIW KOMAROM - BRANSOLETKA GUMKA
UROCZY BRELOCZEK Z CYRKONIAMI DELFI
PŁYN Z ŻYWOKOSTEM STOSOWANY PRZY
SILNY ODŻYWCZY KOMPLEKS KOLAGENOWY

Kozie mleko - panaceum na poparzenia słoneczne

20-07-2018

Środek sezonu letniego to doskonały czas na przedstawienie naturalnych sposobów leczenia oparzeń słonecznych.

Choć obecnie pogoda w naszym kraju nie sprzyja słonecznym kąpielom, to synoptycy zapowiadają bardzo upalny sierpień. Dlatego dobrze przygotować się za w czasu na słoneczne dni.

Po pierwsze powinniśmy zadbać o profilaktykę i odpowiednie zabezpieczenie skóry podczas opalania. Do tego celu idealnie nadają się kremy lub olejki z odpowiednim filtrem SDF. Obecnie na rynku jest wiele naturalnych preparatów z wysokim filtrem SDF. Poniżej dwa przykłady, które doskonale sprawdzą się u najmłodszy plażowiczów oraz osób dorosłych:

Krem czy olejek do opalania należy regularnie aplikować na skórę. Minimum raz na 2 godziny. Przez okres 120 minut skutecznie chronią naszą skórę. Po tym czasie ochrona przestaje działać i jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieni UV.


Często podczas zabaw nad wodą tracimy rachubę czasu i zapominamy o regularnej aplikacji kremów czy olejków do opalania. Skutkiem tego są poparzenia słoneczne. Dlatego warto poznać skuteczny i niedrogi sposób ich leczenia.

Naturalnym i bardzo cenionym preparatem w krajach orientu jest mleko kozie. Od tysiącleci było i jest stosowane w Egipcie, który słynne z wysokich temperatur. Pierwsze wzmianki o cudownych właściwościach tego preparatu można było odnaleźć na ścianach świątyń w rejonach Luksoru. Na starodawnych, kamiennych tabliczkach zapisanych hieroglifami można przeczytać następującą informację, że w regionie Teb (obecny Luksor) wytwarzany był preparat dający drugą młodość skórze. Ów preparat to masło z kozim mlekiem, które jest wytwarzane po dzień dzisiejszy.

Obecna receptura jest oparta o masło karite, które posiada o wiele więcej dobroczynnych składników dla skóry niż zwykłe masło. Lepiej się wchłania i nawilża na dłużej ludzką skórę. Podstawowym składnikiem jest kazeina, która dba o właściwe nawilżenie skóry. Proteiny, podobnie jak witamina C, wspomagają produkcję kolagenu niezbędnego dla zachowania jędrności i elastyczności skóry. Natomiast kwas mlekowy pobudza komórki do regeneracji.


Sekret balsamu Luksor tkwi w witaminach, które są w nim zawarte. Mleko kozie zawiera witaminy: A, E, PP, D oraz witaminy z grupy B. Ponadto mleko kozie jest bogate w minerały, takie jak wapń, potas i fosfor – czyli wszystkie niezbędne składniki do komórkowej odbudowy skóry, wzmocnienia jej, uelastycznieniu i pobudzeniu włókien kolagenowych.

Dlatego ten preparat jest idealnym ratunkiem na wszelakiego rodzaju poparzenia słoneczne. Oprócz funkcji gojących i leczniczych, podczas dłuższego stosowania znacząco poprawia wygląd skóry.

wszystkie wpisy
Facebook