zaloguj się  | koszyk pusty
KREM POD OCZY Z OLEJEM ARGANOWYM i
KAWA Z KARDAMONEM - ORIENTALNY, CUD
OLEJ JOJOBA - DEMAKIJAŻ, PO OPALAN
BALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGRA - LECZE
OLEJEK ABU DHABI - KWIATY EMIRATÓW
MYDŁO SZAFRANOWE - ANTYBAKTERYJNE,
OLEJ Z RÓŻY PIŻMOWEJ - DODATEK D
OLEJEK ABISYŃSKI SZYBKO POPRAWI ZN
OLEJ KOKOSOWY - ODCHUDZANIE, CUKRZY
MYDŁO Z OLEJEM ARGANOWYM - CODZIEN
KAJAL 100 % NATURALNY WEGAŃSKI DO
KWIAT RUMIANKU SUSZONY SKÓRA WRAŻ
MYDŁO DO PEELINGU Z KAWĄ I OTRĘB
PIEPRZ KAJEŃSKI (CAYENNE) - PRZYPR
MASECZKA Z ACEROLĄ - BOGACTWO WITA
AJUWERDYJSKA MASECZKA Z SANDAŁOWCA
MASŁO SHEA ORIENT ROSE - Z OLEJAMI
KREM Z SUROWICY JADU WĘŻA I HIMAL
MYDŁO Z OŚLIM MLEKIEM - ODMŁADZA
PRZECIW KOMAROM DLA DZIECI - ZAPINK
UROCZY BRELOCZEK Z CYRKONIAMI DELFI
ŚWIECA ZAPACHOWA KWIAT BAWEŁNY -
HYDROLAT Z PESTEK CYTRYNY - CERA T
PU-ERH ODCHUDZAJĄCA - Z DODATKIEM

Ekologia podczas letnich wyjazdów i nie tylko

18-06-2018

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie spotkała się z pojęciem ekologia, środowisko naturalne i produkt ekologiczny. Lecz czy wszyscy z nas wiedzą na pewno co kryje się pod tymi pojęciami i czy dobrze je definiujemy?


Ekologia jest to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami (czyli strukturą ekosystemów). Określenia ekologia, ekologiczny są często używane w języku potocznym w szerokim i czasem nieprecyzyjnym sensie znaczeniowym, nie zawsze związanym z ekologią jako nauką. Często odnoszą się do sozologii, tj. nauki o ochronie środowiska lub do ochrony środowiska jako takiej, a nawet do filozofii ekologicznej (ekozofia), działalności społecznej czy artystycznej.

Produkt ekologiczny to taki artykuł (żywność, torba na zakupy, środek czystości, kosmetyk), którego negatywne oddziaływanie na środowisko jest minimalne lub w ogóle nie występuje.

Pojęcia środowiska naturalnego nie trzeba szerzej definiować, gdyż każdy doskonale zdaje sobie sprawę czym ono jest. Natomiast w tym miejscu warto podkreślić fakt, iż z roku na rok ulega znacznemu pogorszeniu. Największym jego zagrożeniem jest działalność ludzka, która nastawiona jest na maksymalizację zysków i wygodę. Natomiast każdy z nas może przyczynić się do redukcji zanieczyszczeń i chemii, która w nim ląduje.


Jest to o wiele prostsze niż może się każdemu wydawać. Wystarczy zacząć od prostych codziennych czynności, tj: mycie naczyń czy pranie. Zmieniając chemiczne preparaty czystości na naturalne przestajemy negatywnie oddziaływać na środowisko naturalne. Wystarczy, że zamiast popularnego płynu do naczyń, wybierzemy naturalny jego odpowiednik. Proponowany płyn jest biodegradowalny, nie szkodzi środowisku naturalnemu. Można w nim umyć wszelkiego rodzaju naczynia, a nawet butelki dla noworodka - nie pozostawia chemicznego osadu który przenika do organizmu. Nie powoduje alergii skórnych jak i pokarmowych. Posiada szerokie spektrum zostawania tj: naturalny szampon samochodowy, środek czyszczący do basenów czy nawet zamiennik proszku do prania.

Naturalny płyn do naczyń idealnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju wyjazdach. Szczególnie na kempingach. Użycie płynu jest obojętne dla środowiska naturalnego, dlatego można go stosować na polanach i w pobliżu zbiorników wody. Nie wpłynie niekorzystnie na środowisko naturalne. Dzięki temu z tego samego miejsca pobytu, będą mogły cieszyć się nasze wnuki za wiele lat od naszego wyjazdu.

Jest to mały krok w zmianie naszych nawyków, po którym warto wykonać kolejny i następny. Stopniowa zmiana naszych przyzwyczajeń jest łatwiejsza i redukuje ryzyko porażki do minimum.

wszystkie wpisy
Facebook