zaloguj się  | koszyk pusty
KREM POD OCZY Z OLEJEM ARGANOWYM i
SZAMPON ŚLIWKOWY Z NATURALNĄ BREN
OLEJ JOJOBA - DEMAKIJAŻ, PO OPALAN
BALSAM Z OLEJEM CHAULMOOGRA - LECZE
OLEJEK ABU DHABI - KWIATY EMIRATÓW
OLEJ Z RÓŻY PIŻMOWEJ - DODATEK D
OLEJEK ABISYŃSKI SZYBKO POPRAWI ZN
OLEJ KOKOSOWY - ODCHUDZANIE, CUKRZY
KAJAL 100 % NATURALNY WEGAŃSKI DO
KWIAT RUMIANKU SUSZONY SKÓRA WRAŻ
MYDŁO PEELINGUJĄCE I DO MASAŻU S
MYDŁO PEELINGUJĄCE I DO MASAŻU S
MASECZKA Z ACEROLĄ - BOGACTWO WITA
AJUWERDYJSKA MASECZKA Z SANDAŁOWCA
MASŁO SHEA ORIENT ROSE - Z OLEJAMI
KREM Z SUROWICY JADU WĘŻA I HIMAL
MYDŁO Z OŚLIM MLEKIEM - ODMŁADZA
PRZECIW KOMAROM - BRANSOLETKA GUMKA
UROCZY BRELOCZEK Z CYRKONIAMI DELFI
ŚWIECA O DELIKATNYM ZAPACHU RÓZAN
HYDROLAT Z PESTEK CYTRYNY - CERA T
PŁYN Z ŻYWOKOSTEM STOSOWANY PRZY
SILNY ODŻYWCZY KOMPLEKS KOLAGENOWY

::Lek na łuszczyce

Jest to przewlekła, nawracająca choroba skóry charakteryzująca się występowaniem na skórze łuszczących się wykwitów. Łuszczyna należy do najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych i dotyka ona 2-4% populacji.

 

Łuszczyca jest schorzeniem niezakaźnym i niezłośliwym. Choroba się ta przewlekłym przebiegiem oraz tendencją do samoistnego ustępowania i jej nawrotów.  Charakterystycznym objawem łuszczycy są czerwonobrunatne lub zaróżowione, płaskie grudki o wyrazistych brzegach i zróżnicowanej wielkości pokryte srebrzystą lub srebrzystoszarą, nawarstwiającą się łuską. Zmiany łuszczycowe mają tendencję do zlewania się. Najczęściej spotykaną, ze względu na obraz kliniczny, formą jest łuszczyca zwykła na którą cierpi ok. 90% chorych.

 

Skuteczny lek na łuszczyce - balsam z olejem Chaulmoogra doskonale nadaje się do leczenia chorób skóry: łuszczyca,  świerzb,  grzybica oraz trądzik bakteryjny. Chaulmoogra zwiera chaulmoogriques hydnocarpiques i kwasy tłuszczowe. Od wieków znany był jako lek na trąd. Olej ten jest również wspomniany w tekstach Ayurvedy oraz w Rig Veda.  Drzewo to jest wymienione w różnych starożytnych księgach medycyny i farmacji. Posiada ono niezwykłe właściwości w hamowaniu wzrostu prątków Mycobacterium leprae. Jedną z najsilniejszych bakterii wywołujących chorobę skóry. Dlatego jest to doskonały lek na łuszczyce. Inne bakterie o słabszym działaniu są hamowane natychmiast. Olej Chaulmoogra działa również antybakteryjne, przeciwzapalne, leczy choroby skóry takie jak egzema i łuszczyca i co ważne dość szybko widać poprawę skóry. Leczy rany, uspokaja zapalenia stawów i reumatyzm. Likwiduje owrzodzenia opryszczki czy syfilis. Jest także stosowany w preparatach lub maściach kosmetycznych przyspieszających gojenie ran.

Facebook